Радио Штип
Црна хроника

Автобусот на смртта, си зеде уште еден живот

Почина уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус на патот Скопје – Тетово.

Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15. Додека другите повредени и понатаму се лекуваат во болничките центри во земјата, некои од нив, оние што имале помали повреди, беа пуштени на домашно лекување.

Слични Новости

Внук и дедо прегазени од такси на пешачки премин

trajce jovanov

Српски “пејачки“ пееле на албански

trajce jovanov

Возачите како и младите, сообраќајно се неписмени

trajce jovanov

Leave a Comment