Почетна / Спорт / Автомобилизам:На Пониква втор рели натпревар.

Автомобилизам:На Пониква втор рели натпревар.

Вториот ридско брзински натпревар кој се бодува за македонскиот шампионат во автомобилизам и за шампионатот во Централно европската зона ќе се одржи на 4 ти и 5 ти септември на најубавата патека во земјава – Пониква.На натпреварот ќе се натпреварува кочанчанецот Дејан Манасиев, во класата Е1 2000 cc  со возилото Рено клио спорт. Се очекува да настапи уште еден натпреварувач од Кочани,тоа е Донче Иванов – во класата Е1 1400 cc со возилото Југо 55

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *