Почетна / Избор на Уредникот / Ако не се реши проблемот.Музичарите ќе свират музика за погреби.

Ако не се реши проблемот.Музичарите ќе свират музика за погреби.

Музичарите од регионот денеса на протест се собраа во Штип.Бараат од надлежните веднаш укинување на забраната за организирање на музички настани.Велат не се музичарите виновни за ширењето на Ковид 19, па само тие да бидат виновни.Вечерва според информациите со кои располага Радио Штип, претставници на музичарите од Македонија, ќе остварат средба со министерот за здравство Венко Филипче,за да се разрешат присутните проблеми со целосната забрана.Музичарите велат дека дошле на питачки стап.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *