Почетна / Занимливости / Александар Митевски, Дац, Коки, Трајче Манев и Кентаур-нова верзија на песната за “Л‘џите“

Александар Митевски, Дац, Коки, Трајче Манев и Кентаур-нова верзија на песната за “Л‘џите“

Хитмејкерите Александар Митевски , и Драган Спасов -Дац, заедно со  виолинистот Никола Јанков – Коки. со гитаристот Роберто Поп Димитров -Кентаур и со помош на извонредниот пејач Трајче Манев, направија нова верзија на веќе обнародената песна на авторот Стојан(Столе) Поп Димитров, позната како “Песна за Ново Село “ или “Песна за л‘џите“.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *