Почетна / Спорт / Алтипармаковски, ново засилување на Брегалница.

Алтипармаковски, ново засилување на Брегалница.

Марјан Алтипармаковски е новиот шпиц на тимот на Брегалница. Штипјани го договорија искусниот напаѓач, кој измината сезона настапуваше за тимот на Струга Трим Љум и беше еден од најдобрите стрелци во првата лига.Некогашниот македонски младински репрезентативец покрај Даниел Мојсов, секако дека ќе биде најголемото засилуање за штипјани ова лето, иако во Брегалница пристигнаа неколку интернационалци од Хрватска, Србија и Бугарија.Алтипармаковски веднаш ќе го преземе местото на прв напаѓач на тимот затоа што Андреј Кудијан доживеа пех и се повреди непосредно пред стартот на шампионатот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *