Почетна / Избор на Уредникот / Ансамблот “Тоска“ на интерконтинентален фолклорен фестивал во Сардинија-Италија.

Ансамблот “Тоска“ на интерконтинентален фолклорен фестивал во Сардинија-Италија.

По дводневното патување , членовите на Ансамблот “Тоска“ од Штип, пристигнаа во Сардинија (Каљари).Учествуваат на меѓународен (интерконтинентален) фолклорен фестивал.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *