Почетна / Занимливости / Ајде, на џез во Дом на млади!

Ајде, на џез во Дом на млади!

Инспирирани од одличните музички изданија и топлиот прием од публиката решивме да ја прошириме приказната.Го прмовираме најдоброто од домашната џез сцена, овој пат со поголем предизвик; многу концерти на различни локации низ Македонија!
JAZZ FORTNIGHT FESTIVAL 2019.Вечерва во Дом на млади настапуваат:Сашо Поповски Трио и Зулу 3.4

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *