Почетна / Спорт / Барем еден борач ќе освои норма за ЛОИ.

Барем еден борач ќе освои норма за ЛОИ.

Македонската експедиција веќе се наоѓа во Нур Султан, во Казахстан.Денеска е жрепката за Владинмир Егоров. Тој ќе настапи во четврток, Нуров ќе се појави на душекот во петок. На СП во Казахстан ќе настапат и Фати Вејсели и Елмедеин Сејфулаху од Македонија.
Во таборот на македонската репрезентација сите се убедени дека барем еден македионски борач ќе обезбеди норма за ЛОИ во Токио 2020 година. Доколку некој борач на ова СП се пласира до 6 место во својата категорија ќе ќе избори учество на ЛОИ во ТОКИО. Според неофицијалните информации, во категориите каде се наоѓаат Егоров и Нуров има многу борачи кои досега ги губеле средбите од двајцата натурализирани Македонци.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *