Почетна / Занимливости / Бебе од ајкула во лиња

Бебе од ајкула во лиња

Адам Тод (28) од Белфаст, купил лигњи на пазар и веднаш забележал колку една од нив е голема. Сепак вистинското изненадување следело кога дома почнал да ја чисти.

„Знаев дека во неа има нешто. Обично кога сум ги купувал таквите лигњи биле половина од таа големина“ – рекол тој.

Кога видел дека се работи за нешто многу поголемо, одлучил да го извади тоа и да види за што станува збор.„Останав без зборови, не знаев што да мислам. Тоа дефинитивно беше шок. Не е чудно доколку во лигњата видите риба или нешто слично, но бебе од ајкула – никако не можев да го очекувам тоа“, заклучил Адам.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *