Почетна / Бизнис / Берзантска распродажба на “Бетон-Штип“

Берзантска распродажба на “Бетон-Штип“

Во блок- трансакција вредна 8,1 милиони денари (131.707 евра)денеска на Македонската берза беа продадени 4.298 акции од „Бетон Штип“.Единечната цена од акција беше 1.886 .

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се откупат 90милиони килограми грозје

Винариите ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје, соопшти денеска претседателот на регионалното здружение „Лозароовоштари” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *