Почетна / Избор на Уредникот / Берово ја има , ја нема доктори?!!

Берово ја има , ја нема доктори?!!

Со само два доктори кои рабoтат во здравствениот дом функционира моментално во градот Берово. Иако таму до скоро речиси и да немаше заболени, во последната недела бројот на новозаразени со коронавирусот почна да се зголемува. Во последното деноноќие се регистрирани два нови случаи, а моментално активни се 27. Беровчани се многу загрижени и реагираат дека ситуацијата може да излезе од контрола. Бараат државата итно да прати епидемиолог. затоа што еден епидемиолог сег апокрива три општини и тоа Пехчево, Берово и Виница. Дополнително и директорот на болницата во Берово бил заболен – сега се стравува во случај да се разболат и другите двајца доктори, ќе нема кој да ги лекува пациентите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *