Почетна / Спорт / Бесир Алили поради повреда не учествува на СП.

Бесир Алили поради повреда не учествува на СП.

Најголемата македонска надеж на СП во борење за кадети, започна во Софија, Бугарија, шампионот на Европа во категоријата до 48 килограми, Бесир Алили нема да настапи.„Тој е повреден и затоа нема да настапи на СП. Другите борачи кои настапија на ЕП во Италија ќе се појават на душекот. Тоа се Стефан Штерјов (45 кгг), Аид Салихаси ( 51), Арсим Бекировски (85) и Реџеп Хајдари ( 92)….„- изјави Суфијан Исмаили, тренер, кој заедно со Седат Бафтија, ја води македонската репрезентација во Софија, Бугарија на СП.
Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *