Почетна / Спорт / Бобан Николов е јунакот на унгарскиот шампион.

Бобан Николов е јунакот на унгарскиот шампион.

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов, кој потекнува од Штип, а сега игра во шампионот на Унгарија Мол Фехервар се прослави во Купот на Унгарија. Го однесе својот клуб во натамошните натпревари.
Бобан Николов против екипата Егер , за екипата на Мол во гости постигна два гола. Средбата заврши со победа на Мол Фехарвер со 4-2. Два гола постигна Бобан Николов, кој беше јунак на средбата- пишуваат унгарските весници и портали..

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *