Почетна / Свет / Бомби низ Киев

Бомби низ Киев

Украинската полиција демонтираше две импровизирани експлозивни направи кај пазарот „Мински“ и пакет кај метро станицата „Минска“ во Киев, соопшти градоначалникот на украинската престолнина Виталиј Кличко.Полицијата исто така примила дојава за поставен експлозив во Апелацискиот суд и во трговски центар.На одредени снимки се гледа момент на експлозијата, а луѓе стојат надвор од евакуираното подрачје.Непосредно пред експлозијата пронајден е сомнителен куфер близу станицата.Засега нема индикации дали некој е повреден во инцидентот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Fazer” подготвува антиковид апче.

Пилулата може да спречи тешка форма на ковид-19 или може да биде втора линија на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *