Радио Штип
Црна хроника

Братска тепaчка

На 16.02.2019 година околу  14,50 часот во село Радање, Општина Карбинци поради нарушени фамилијарни односи настанала вербална расправија а потоа и физичка пресметка помеѓу браќата М.М.(36) од село Радање и Ќ.М.(34) од село Ебеплија. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични Новости

На “Радански пат“ ограбена жена со 1.900 евра

trajce jovanov

Дете видело апчиња од мајка му и ги испило

trajce jovanov

Спасовски тврди дека трговија со органи во Македонија непостои.

trajce jovanov

Leave a Comment