Радио Штип
Спорт

Брегалница – Металац 0:3

Денеска во Охрид Брегалница се сретна со српскиот прволигаш Металац од Горни Милановац.Брегалница во првото полувреме играла во состав Пашовски,Рајков, Лазаров, Серафимов, Стојанов, Христов, Митров, Трифуновски, Наумов Бакрачевски и Велиновски. Во второто полувреме играа и Илиев, Манов, Рунтев Крстов, Размоски, Антонов.
Според информациите. Брегалница добро играла во првото полувреме. Во тој дел , при резултат 0-0, Иван Митров избил сам пред голот на гостите, но наместо мрежата ја погодил гредата. И во второто полувреме, при резултат 1-0, Велиновски ја погодил пречката. Гостите во второто полувреме постигнале гол од пенал.Брегалница во првото полувреме била рамноправен противник, но по измените ,во вториот дел гостите прикажеле подобра игра и заслужено победиле со 3-0..