Почетна / Спорт / Брегалница – Осогово под рефлектори

Брегалница – Осогово под рефлектори

Утре од  19 часот во рамки на второто коло од второлигашкото првенство во Штип играат Брегалница со Осогово.Службени лица на средбата Брегалница- Осогово се судиите кои доаѓаат од Скопје- Кристијан Ѓуровски, главен, Дарко Видиниќ, Александар Недевски,асистенти, четврти судија Никола Костенчев- сите од Скопје. Делегат е Благој Петров- Велес , контолор Коле Василев- Скопје. Интересно е да се спомене дека кога Благој Петров и Никола Василев играа за Брегалница , пред повеќе децении.

Штипски асови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *