Почетна / Спорт / Брегалница подготвена jа дочекува Шкендија.

Брегалница подготвена jа дочекува Шкендија.

По првите две кола во новата сезона во ПМФЛ, Брегалница освои два бода. Ремизираше со Шкупи дома, играа без голови со Скопје на Автокоманда. Факт е дека “сините“ имаат исклучително тежок распоред. Веќе утре играат со Шкендија.Шефот на стручниот штаб на Брегалница е задоволен  од настапите на својата екипа.Очекува да почнат за екипата да настапуваат и Алтипармаковски и Ексиќ, со што Секуловски очекува Брегалница да биде поефикана.Утрешниот меч според Секуловски , ќе биде тежок испит, бидејќи шампионот имаше лош старт, па ќе лови прилика во Штип.Марјан Секуловски сепак верува  дека домашниот терен и мотивираноста на екипата ќе придонесат за прв триумф на Брегалница во проволишката конкуренција.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *