Почетна / Спорт / Брегалница против Саса во првото коло

Брегалница против Саса во првото коло

На 22 август почнува првенството во Вторите лиги, исток и запад, Денеска, во ФФМ беа извлечени двојките. Во првото коло Брегалница гостува на Саса, каде нов тренер е Горан Здравков, додека Кит-го гостува на прилепска Победа. Со оглед на тоа што беше договорено во сабота да играат пријателска средба Саса- Брегалмница, веројанто како што истакна Емил Тодев , извршен директор на Брегалница,, кој пристуствуваше на ждрепката оваа средба по се изгледа нема да се одигра. Во другитѕе средби играат Росоман- Слога, Плачковица – Тиквеш, Кожув- Осогово

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *