Почетна / Спорт / Брегалница ја победи Беласица.

Брегалница ја победи Беласица.

Брегалница од тренажниот камп во Пехчево се префрли во Штип, и тука ги продолжуваат подготовките.тренинзите.Фудбалерите на Брегалница имаа заеднички тренинг натпревар со струмичка “Беласица“ која е прволигаш На овој тренинг натпревар посупешна беше  Брегалница која победи со 2:1.Гостите дојдоа до резултатска предност со голот на Радојчиќ, за потоа два гола да постигне фудбалерот на Брегалниа Мартин Стојанов. Како што е познато, пред почетокот на подготовките, од екипата заминаа 7 фудбалери, од кои голем дел беа важна алка во тимот.Шефот на стручниот штаб на Брегалница Добринко Илиевски вели  дека новите фудбалери ќе бидат соодветна замена за нив. Новајлиите ќе треба во овој период да го потврдат тоа со игри и залагање во натпреварите во оваа фаза,истакна  Добринко Илиевски

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *