Почетна / Црна хроника / “Брза помош“, брзо кај Лакавица се преврте.

“Брза помош“, брзо кај Лакавица се преврте.

На 25.08.2020 во 21.45 часот на магистралниот пат „Радовиш-Штип“, во с.Лакавица, штипско, Д.А.(42) од с.Старо Балдовци, општина Босилово, управувајќи патничко возило „фиат дукато“ со струмички регистарски ознаки, сопственост на Општа болница Струмица, изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот. Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот и сопатниците В.К.(47) и А.С.(76), двајцата од Струмица, констатирани во Клиничката болница Штип. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *