Почетна / Спорт / Бронзен медал за Никола Нацев

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се врати со медал.Во категоријата плус 91 килограм, го освои бронзениот медал.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова прилика за кик-боксерот Никола Нацев

Утре во Скопје почнува Балканското првенство во кикс бокс. На првенството ќе настапи и Никола …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *