Почетна / Македонија / Великденски пост

Великденски пост

Започнаа великденските пости.За храна се пости од петок до понеделник без масло за јадење.Сабота и недела е дозволено храна подготвена на масло.Риба е дозволено да се јаде на Благовештение и Цветници.Масло и вино е дозволено да се конзумира на Младенци 22-ри март “Четрсе“, потоа на 8-ми април Собор на Св. Архангел Гаврил и на Велики Четврток.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *