Почетна / Занимливости / Величеснтвена куќичка од дрва

Величеснтвена куќичка од дрва

Планинарите кои одат во Хамерфест, најсеверниот град во Норвешка, имаат можност да се одморат во удобна дрвена колиба.

Колибата е дизајнирана од компанијата Spinn Arkitekter, а се состои од 77 дрвени компоненти кои се споени заедно. Во неа планинарите можат да се згреат, да си подготват нешто за јадење и да уживаат во погледот, како и во играта на поларната светлина.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *