Почетна / Свет / Венецуелската марионета Гуаидо, повикува на војна

Венецуелската марионета Гуаидо, повикува на војна

Венецуелскиот опозициски водач Хуан Гуаидо, кој го поддржуваат САД и западните земји, го повика населението да се подготви за „Операцијата Слобода“ која ќе го води преземањето на власта во Венецуела, откако светските медиуми пренесоа дека во текот на викендот на аеродромот во Каракас слетале два руски воени авиони.

-Време е за подготовка за „Операцијата Слобода“, и вршење на максималниот притисок (на владата) како конечно би се ставило крај на узурпацијата. Сите, апсолутно сите имаат улога во оваа фаза на нашата борба-порачал Гваидо.

-Тој најави „основање на специјални комитети ширум земјата“. Тие ќе добијат задача да ја промовираат активноста со цел да се стави крај на узурпацијата во секој регион, сектор , синдикат, образовна установа, владино тело-напишл Гуаидо на социјалните мрежи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *