Почетна / Занимливости / Вечер за и на џез музиката

Вечер за и на џез музиката

Во Дом на млади, а во рамки на манифестацијата Штипско културно лето, вечер за, и на џез музика, со и од квинтетот  Cuckoo rack (Bopers)- Jazz Quintet.

Квинтетот го сочинуваат:
Кирил Кузманов – алт саксофон,
Трајче Велков – труба,
Гордан Спасовски- пијано,
Кирил Туфекчиевски- контрабас,
Виктор Филиповски- тапани
Оваа  летна ноќ е резервирана за џез, ќе се изведуваат џез стандарди и авторски теми на овој состав . Влезот е слободен,Концертот започнува во 21 часот и 30 минути

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *