Почетна / Занимливости / Виртуелна матурска прослава

Виртуелна матурска прослава

Матурантите од Средното медицинско училиште „Јане Сандански“ од Штип не треба да жалат, бидејќи нивното училиште организира настан со кој ќе се прослави овогодинешната матурска вечер. во соработка со локалниот бенд „No End“матурантите ќе можат да ја доживеат својата долгоочекувана вечер на уникатен и незаборавен начин.Вечерва , во 21 часот преку пренос во живо на Фејсбук страната на училиштетото ќе започне двочасовната забава и се очекува матурантите да искусат барем мал дел од тоа што толку долго го очекуваа и планираа. Виртуелните матури се одвиваат на „Зум“, „Јутјуб“, „Твич“ и „Тик Ток“,  додека учесниците се облечени во нивните долгопланирани фустани и гардероби.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Христос Воскресна-Навистина воскресна.Честит 1-ви мај!

РЕДАКЦИЈАТА НА РАДИО ШТИП, НА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ-ЧИТАТЕЛИ, НА СИТЕ ГРАЃАНИ ИМ ГИ ЧЕСТИТА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *