Почетна / Балкан / Владика и попови во апсаана

Владика и попови во апсаана

Црногорската полиција   ги приведе епископот на Српската православна црква (СПЦ) Јоаникие и уште седуммина свештеници за организирање литија во Никшиќ, со што ја прекршиле владината забрана за организирање масовни собири поради епидемијата на коронавирусот.Обвинителството на Никшиќ утрово им изрече 72-часовен притвор на Јоаникие и на останатите приведени свештеници.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лабави мерки -зголемена побарувачка за кондоми

Продажбата на кондоми во земјите кои ги олеснуваат мерките против короната почнува да расте. Ова …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *