Почетна / Избор на Уредникот / Вонредна инспекција во Клиничката болница

Вонредна инспекција во Клиничката болница

Смртта на жена на 41 година , предизвика лавина негативни реакции на сметка на Клиничката болница во Штип.Со цел да се открие вистината и да  се сузбијат секакви шпекулации, по налог на Министерството за здравство во вонредна инспекција на инфективното одделение се инспектори на Државната здравствена и санитарна инспекција.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *