Почетна / Македонија / Востоличување на Пендаровски

Востоличување на Пендаровски

Собранието на Република Северна Македонија за утре во 12 часот закажа седница на која ќе биде инаугуриран победникот на шестите по ред претседателски избори Стево Пендаровски за петтиот претседател на Северна Македонија.

Медиумските екипи се повикуваат еден час порано од седницата да бидат присутни во Собранието со прес акредитација.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *