Почетна / Свет / Во Германија се преврте автобус, две деца загинаа.

Во Германија се преврте автобус, две деца загинаа.

Две деца загинале откако школски автобус излетал од патот во централна Германија, јавуваат германските медиуми.

Во несреќата според извештаите, повредени се 20 деца, како и возачот на автобусот.

До несреќата дошло во градот Берк, околу 260 километри од Берлин, поради магла на патот.

https://youtu.be/XxsgJ2-yq8A

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штитат ли “Фајзер“ и “Астра зенека“.

Заштитата против ковид-19 обезбедена од две дози на вакцините Pfizer / BioNTech и AstraZeneca почнува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *