Почетна / Црна хроника / Во Истибања – Виница, пронајдена рачна бомба

Во Истибања – Виница, пронајдена рачна бомба

Во Полициската станица Виница, М.Ј.(69) од с.Истибања, виничко, пријавил дека на место викано „Бавчи“ во с.Истибања пронашол неексплодирана рачна бомба М-75. Бомбата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување, а увид на местото извршила екипа од Полициската станица Виница

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *