Почетна / Црна хроника / Во Кочани , заиграл нож…

Во Кочани , заиграл нож…

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (06/07.07.2020 ) на ниво на СВР Штип по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирарни се 20 прекршоци.

На 06.07.2020 во 08.27 часот во СВР Штип било пријавено дека пред маркет на градскиот пазар во Кочани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Р. и Д.Д., при што С.Р. со остар предмет му упатувал закани на Д.Д.. Се работи на расчистување на случајот.

 

На 06.07.2020 во 19.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на локалниот пат с. Соколарци- с. Чешиново, поради недоразбирање околу случена сообраќајна незгода, бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на Д.В.(31) од Штип врз Д.Е.(53) од с.Уларци, кочанско. Се работи на расчистување на случајот.

 

На 06.07.2020 во 20.49 часот во СВР Штип, Ш.К.(59) од Штип пријавил дека на ул.„Енгелсова“ во Штип А.С.(30) од Штип физички ги нападнал него и неговата сопруга Н.К.. По документирање на случајот, против А.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *