Почетна / Инфо / Во Лакавица изгоре куќа.

Во Лакавица изгоре куќа.

Синоќа во Лакавица речиси целосно изгоре куќа.

Противпожарната единица, која веднаш по повикот се упати кон селото, поради дистанцата, го спречи ширењето на огнот , а куќата речиси целосно изгоре.

Се претпоставува дека пожарот е предизвикан поради неисправна електрична инсталација.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *