Почетна / Избор на Уредникот / Во нивно време немало рингишпили.

Во нивно време немало рингишпили.

Денеска ВМРО ДПМНЕ протестираше.

Протестираше, се уништувало зеленилото во Штип и тоа паркот во 8-ми Ноември.Не требало таму да има рингишпили и слично.

Мајката , а бе во времето на ДПМНЕ ,ич не догаѓаа рингишпили, и не ги сместуваа во паркот во оваа населба.Штипските ВМРО-вци заборавија дека во нивно време кога имаа последен пат градоначалник, дозвола за уништување на паркот даде нивниот тогашен градоначалник, па имаше протести.

Заборавија во оваа партија дека по директива нивна е уништен водоснабдителниот појас на Штип.Тие не го почитуваа законот за води, што е донесен кога тие беа на власт.

Па дури и за Бриони дозволи се издаваа во време на ДПМНЕ.Не дека оваа власт премногу се грижи за зеленилото, тие само продолжија каде ВМРО ДПМНЕ застана.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *