Почетна / Занимливости / Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани сите настани.Театарската претстава “Едип“ е детерминирана и ќе се игра следната среда, денеска требаше свој настап да има стенд ап комичарот Марјан Георгиевски.А утре требаше да настапи гостинката, актерката од Република Хрватска Весна Томинац Матачиќ, со монодрамата “Ја која имам невиније руке“, работена според текст на Весна Парун.

Монодрамата “Ja koja imam nevinije ruke” ќе се одржи во Недела 12.09.2021 со почеток во 12:00ч. Влез: Слободен
🎙Стендап комедијата “Вакцинален” со Марјан Георгиевски е презакажана за 14.09.’21 Вторник од 20:30 часот. Влез: 200 ден.
🎭 Репризата на претставата “ЕДИП” е презакажана за 15.09.2021 Среда, со почеток од 20:30 часот. Влез: 200 ден.
За следење на две претстави имате можност да купите блок карта по цена од 300 ден. Резервации: 070 933 002
🎫 Сите резервирани билети ќе бидат земени во предвид за наредната недела и истите ќе бидат важечки. Доколку некој не е во можност да присуствува на предвидениот настан наредната недела, а има купено билет за истиот, средствата за купените билети ќе му бидат рефундирани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт за паметење и потсетување…

Синоќа ( 05.09.2021) во Домот на културата “Ацо Шопов“, беше организиран концерт во чест на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *