Почетна / Избор на Уредникот / Во Облешево се “пазаруваа“ со летви и шипки

Во Облешево се “пазаруваа“ со летви и шипки

Вчера попладне од непознати и необјасниви причи во Облешево дојде до тепачка помеѓу жителите на селото и продавачите на зеленчук кои со камионите паркирани на патот Штип – Кочани се лоцирани таму.Во тепачката се употребуваа летви, метални шипки ,тупаници и клоци.Повредени има, но лекувањето е поминато со ложење на кромид и леб и вино.

Попладнево, на дождот, во Облешево мештаните со стапови се обидоа да решат извесни недоразбирања и кавги со продавачите на зеленчук кои од своите камиони секојдневно се присутни на патот Штип – Кочани. Од видеото што пристигна во нашата редакција се гледа што конкретно се случувало.

Gepostet von Radio Kocani am Dienstag, 23. Juni 2020

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *