Почетна / Инфо / Во Приштина се роди бебе со два пола.

Во Приштина се роди бебе со два пола.

Необичен настан се случи во Клиниката за гинекологија во Приштина. Лекарите на Клиниката за гинекологија во Приштина деновиве се соочија со редок случај – се роди бебе со два пола, информираат извори на „Front Online“.

Според овие извори, бебето во моментот е во Клиниката за неонатологија, каде минува низ потребните лекарски прегледи, бидејќи досега не се памети дека има таков случај во Косово.

– Бебето е во Клиниката за неонатологија во Приштина, каде што минува низ детални лекарски прегледи – рече изворот од Клиниката за неонатологија, пренесува Експрес.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *