Почетна / Спорт / Во “Сити“ разочарани од одлуката на УЕФА

Во “Сити“ разочарани од одлуката на УЕФА

Манчестер Сити стана првиот тим што успеал во последната деценија да ја одбрани титулата во Премиер – лигата, но сепак селектирањето на тимот кој вреди многу на крајот може да донесе големи последици. Случајот на Сити денеска е пренесен од истражната комисија на пресуда во Финансиското контролно тело на УЕФА кое е последен стадиум пред носење на конечна одлука околу суспензија.

Обвиненијата се многу конкретни, пумпање на финансиски договори од спонзори, исплаќање на фудбалерите од други сметки и прикажување на лажен клупски профит за да се остане во границите на финансискиот фер-плеј.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *