Почетна / Избор на Уредникот / Во Штип најдобро е да си возач без дозвола и да имаш возило без таблички.

Во Штип најдобро е да си возач без дозвола и да имаш возило без таблички.

Штип и покрај тоа што има околу 18.000 возила, се почесто низ Штип гледаме како се возат автомобили без регистерски таблички. Се возат и тоа прилично тркачки.

Ниту шоферот се секира дека ако го сопре полиција ќе му ја земе дозволата, или пак возилото.На таквите не им треба ниту регистрирање ниту полагање и трошоци за двете потреби по Закон.

Не дај боже, полицијата да ги сопре, не бегаат туку со тие скапаниците летаат по тротоари по по паркови по паркинзи.

Ќе го остават некаде кршот и оттаму пак бег во скровиштетот.Јасно како бел ден дека надлежните сакале нејќеле мора да стават ред, впрочем пред уставот и законитеи сите сме демек исти. Вака испаѓа тие што немаат возачки и регистерски ознаки се привилигерани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *