Почетна / Избор на Уредникот / Во Штип одеднаш оздравеле 50 граѓани

Во Штип одеднаш оздравеле 50 граѓани

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1293 тестирања, а регистрирани се 515 нови случаи на ковид-19 во, Штип-33.Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1194 оздравени пациенти , Штип-50.Еден пациент од Штип (53г),е починат.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *