Почетна / Спорт / Второлигашки фудбал ќе има.

Второлигашки фудбал ќе има.

Фудбалската федерација на Македонија преку ждрепка ги одреди паровите за новата натпреварувачка сезона во Втората македонска фудбалска лига, која започнува на 21. август во 17:00 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *