Почетна / Црна хроника / Го запалила екс сопругот, со неговата сегашна жена.

Го запалила екс сопругот, со неговата сегашна жена.

Црногорската полиција  ја уапсила Сафија Муриќ од Рожаје поради сомнеж дека подметнала пожар во кој загинал нејзиниот поранешен сопруг и неговата невенчана сопруга.

Полицијата соопштила дека утринава таа со бензин ја полила просторијата во која спиеле двајцата и потоа предизвикала пожар и побегнала, но полицијата брзо ја уапсила.

Командирот на полицијата рекол дека пожарот избувнал утринава околу шест часоти ја зафатил дневната соба, па кога пожарникарите дошле и почнале да гасат ги затекнале телата на настраданите.

Сулејман Муриќ (61) и неговата невенчана сопруга С.М. (47) загинаа во пожар во куќата во населбата Бесник, соопшти полицијата.

Поради кривичното дело тешко убиство, беше уапсена С.М. (55), поранешна сопруга на Муриќ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *