Почетна / Спорт / Го лизнаа во Јунајтед, сега се лизна сам

Го лизнаа во Јунајтед, сега се лизна сам

Португалскиот тренер Жозе Мурињо очигледно има многу слободно време со оглед на тоа што моментално е без работа. Неговото присуство може да се забележи на секакви настани, а денес тој беше специјален гостин на хокеарски меч во Русија помеѓу СКА и Авангард. Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед ја имаше честа да го фрли пакот за почетниот удар, но на заминување од црвениот тепих се лизна и навлече сеир на пошироката спортска јавност на социјалните мрежи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *