Почетна / Балкан / Грип ја коси Грција

Грип ја коси Грција

Изминатава седмица во Грција биле регистрирани 17 нови смртни случаи од грип, со што бројот на починати од почетокот на сезонава се искачи на 91, покажуваат податоците од грчкиот Центар за контрола и превенција од болести.

Според истите податоци, како што јави МИА од Атина, иако нема намалување на смртните случаи од грип на седмично ниво, сепак во периодот од 18 до 24 февруари, намален е бројот на заразени лица во споредба со претходната недела.

Од Центарот за контрола и превенција од болести и понатаму советуваат дека вакцината против грип е најдобриот начин за заштита.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *