Почетна / Избор на Уредникот / Груевски планирал да бега уште во септември лани.

Груевски планирал да бега уште во септември лани.

Никола Груевски не побегнал во последен момент туку во детали го планирал бегството, тврдат од Обвинителството за телевизија Оттаму велат дека тој во вчерашното интервју на Сител не ја говорел вистината и манипулирал со јавноста бидејќи во истрагата собрале докази кои потврдуваат дека тој почнал да го планира бегството два месеци претходно, во септември.

Тоа се поклопува со информацијата на СЈО дека тој токму во септември ги повлекол сите пари од банкарските сметки во Македонија.

Обвинителката Вилма Русковска изјави дека е очекувано што Груевски не открил детали за бегството и за евентуалната помош.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *