Радио Штип
Спорт

Дамјан Стојчев, јуниорски пион-понг првак

Во Крива Паланка се одржа вториот мастерс турнир во пинг понг во поединечна јуниорска конкуренција. Учествуваа 55 натпреварувачи. Штипјани и овојпат беа најуспешни. Претставниците на ШАМПИОН ФА се „освежија“ со титулата во машка конкуренција, а во женска го делеа третото место.Првото место го освои Дамјан Стојчев , а третото место во женска конкуренција го подели Мила Штркова.
Интересно е да се спомене дека лани штипската екипа на ШАМПИОН фА во екипна конкуренција беше најдобра во Македонија. И годинава не се предава.

Слични Новости

Сараево пред 35 години

trajce jovanov

Фудбал за душа

trajce jovanov

Чеферин ги држи дизгините на фудбалот

trajce jovanov

Leave a Comment