Почетна / Занимливости / “Дарк лав“ нова премиера на “Репетициона 04“

“Дарк лав“ нова премиера на “Репетициона 04“

“Дарк лав“ е новата премиерна изведба на младите средношколско срудентски ентузијасти спплотен во проектот Репетициона 04.Претставата е работена според текст на американскиот автор Леонард Герш. Приказната за младо слепо момче, кое се исселува од домот на својата егоистична мајка, и напорите, наспроти хендикепот како пречка, да се вклопи во обичното катадневие, со помош на неговата енергична млада сосетка.Во претставата играат: Соња Пилатова, Ана Марковска Борче Манев и Јаков Трајанов

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *