Почетна / Балкан / Дачиќ гром не го бие.

Дачиќ гром не го бие.

Пред слетувањето во Љубљана, во  српскиот владин ,,Фалкон“ , во кој се наоѓаше српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, удрил гром.

Благодарејќи на присебноста на пилотот, избегната е трагедија, авионот безбедно е спуштен на љубљанскиот аеродром.

 Потоа, Дачиќ го продолжил патот кон Блед со автомобил, каде учествува на Бледскиот стратешки форум.

Вчера, Словенија и Хрватска беа зафатени со големо невреме, а за краток период регистрирани се повеќе од 20.000 громови и молњи.

Ова не е првпат вакво нешто да му се случи на Дачиќ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *