Почетна / Спорт / Двете фут сал екипи од Штип претрпеа убедливи порази

Двете фут сал екипи од Штип претрпеа убедливи порази

Стартуваше и футсал првенството. Годинава Штип има две екипи во Првата лига. По една година играње во Втората лига, Мал Ајакс се врати меѓу прволигашите.Двете штипски еклипи загубија на стартот. Играа со најдобрите екипи во Првата лига. Шампионот Шкупи ја совлада екипата на Астибо со 10-0, а Железарец, ланскиот финалист на Купот, екипата на Мал Ајакс со 6-2..Во идното коло во Штип во четврток и недела Астибо и Мал Ајакс ги пречекуваат екипите на Црна Река и Јувентус.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *